KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
28/11 11:34:47
Esko Sihtola
Läs mer om Esko Sihtola